niedziela, 27 listopada 2016

#4 "Slow life. Zwolnij i zacznij żyć" Joanny Glogazy, czy jak żyć tu i teraz.

     Dziś chciałabym Wam przedstawić książkę, którą pokochałam od pierwszego przeczytania. Jest to druga już książka Joanny Glogazy pt. "Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć".  Asia  ma już na swoim koncie bestsellerową książkę "Slow Fashion. Modowa rewolucja" oraz jest autorką popularnego bloga o (mówiąc najogólniej) świadomym życiu - styledigger.com
    
     Pomimo iż piszę o tej książce w listopadzie, tak naprawdę zaopatrzyłam się w nowe dzieło Asi w okresie wakacyjnym. Przez cały ten czas dawkowałam ją sobie, czytałam fragmentami, nad niektórymi zatrzymując się na dłużej i robiąc notatki. Jest to książka, do której niewątpliwie będę wracać wielokrotnie.  Druga książka Joasi Glogazy bardziej przypadła mi do gustu, ponieważ bliżej mi do tematów związanych z wnętrzem, rozwojem osobistym. Choć oczywiście "Slow Fashion. Modowa Rewolucja" również gości w mojej biblioteczce, ponieważ interesuję się wprowadzaniem minimalizmu w każdą dziedzinę życia. Pierwsza książka Joanny Glogazy jest przeznaczona dla osób, które mają problem ze swoją szafą, mają mnóstwo ubrań, które zalegają w każdym kącie domu, jednak jak przychodzi co do czego, to nie wiedzą w co się ubrać. Ten poradnik jest bogaty w porady jak zabrać się do zrobienia porządków w szafie, czym kierować się przy wyborze ubrań (chodzi o skład) i w wiele innych inspirujących wskazówek.

     "Slow life. Zwolnij i zacznij żyć" jest o tym, do czego dąży wiele ludzi. Slow life to styl życia, w którym wszystko płynie we właściwym dla nas rytmie. Nie, nie chodzi tutaj o bycie powolnym, siedzeniu na kanapie i nic nie robić, tylko o życiu w zgodzie ze sobą.  Książka zawiera wiele ciekawych uwag dotyczących życia, sztuki odpuszczania, dania sobie dnia wolnego na nicnierobienie. Uczy jak pielęgnować relacje międzyludzkie, a przede wszystkim jak docenić siebie, swoją indywidualność, zaakceptować wszystkie swoje wady i zalety i wypracować lepszą wersję samego siebie. Autorka nakłania nas bowiem do szukania własnej drogi niż poddania się panującym modom. Skutecznie proponuje odnalezienie siebie w świecie zdominowanym przez pośpiech. W książce poruszane są  tematy, które tworzą płynną całość -  takie jak: 
- czym jest slow life , 
- po co i jak odnaleźć  pasję w naszym życiu,
-  organizacja czasu i bliski mi temat prokrastynacji,
- wartościowy odpoczynek, czas zabawy oraz
-  jak nawiązywać wartościowe relacje z innymi. 
Rozdziały są przeplatane wywiadami z osobami, które mają swoje pasje i wydają się być (prawie) mistrzami w organizacji czasu i życia.  Ponadto w znajdziemy ćwiczenia, dzięki czemu możemy teorie wcielić w praktykę.

     Książka jest przepięknie wydana, w prostym, minimalistycznym stylu. Czytanie umilają świetnej jakości zdjęcia, tekst urozmaicony bogatym słownictwem i okraszony świetnym poczuciem humoru. Asię charakteryzuje bardzo lekki styl pisarski. Podczas czytania miałam wrażenie jakbym rozmawiała od serca z koleżanką przy filiżance kawy.    "Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć" jest niezwykle wartościową i inspirującą do działania książką. W porównaniu do "Slow Fashion", która jest świetną pozycją - "Slow Life" jest genialna.  Arcydzieło, po które powinien sięgnąć każdy, kto pogubił się w tym pędzie życia. W swojej prostocie, przejrzystości jest doskonałym drogowskazem dla tych zaplątanych i przytłoczonych codziennością. Po lekturze tego poradnika masz ochotę zastopować, pomyśleć czego tak właściwe chcesz od życia i docenić to co masz. Joanna Glogaza  po raz drugi odwaliła kawał dobrej roboty. Podziwiam ją ogromnie za dojrzałe podejście do życia, mimo młodego wieku.  

Pozdrawiam Was serdecznie!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...