niedziela, 4 grudnia 2016

#5 "Ch***owa Pani Domu" Magdaleny Kostyszyn, czyli bycie nieperfekcyjnym jest w porządku!     Dziś chciałabym napisać kilka słów na temat antyporadnika autorstwa Magdaleny Kostyszyn, którą większość kojarzy z fanpage na facebooku pod nazwą identyczną jak tytuł książki. Fanpage "Ch***owa Pani Domu" śledzę już od dłuższego czasu. Z reguły większość postów rozbawia mnie do łez, ponieważ niektóre dziewczyny są tak pomysłowe w prowadzeniu swojego domu, że ja sama nigdy nie wpadłabym na takie rozwiązania. Kiedy dowiedziałam się, że Magda wydała książkę, wiedziałam, że prędzej czy później wpadnie ona w moje ręce. W ostatnim czasie wiele blogerów wydaje swoje książki, które dotyczą tematyki poruszanej na ich stronach. Uważam, że jest to świetna okazja, żeby poznać autora bloga z innej strony i nawet jeśli treść książki niczego nowego nie wnosi w porównaniu z blogiem, to i tak miło jest mieć twórczość ulubionego blogera na regale :)     Książka napisana jest w sarkastyczny, ironiczny i prześmiewczy sposób. Autorkę charakteryzuje duży dystans do samej siebie, poczucie humoru i umiejętność trafnej obserwacji. Znalazłam zabawne (dla mnie) fragmenty, czyli takie, które odnoszą się również do mojego życia. Podczas lektury bawiłam się świetnie i nieraz parskałam śmiechem. Czy Wy również w poczekalni do ginekologa wyobrażacie sobie steki scenariuszy w nadziei, że nagle wizyta zostanie odwołana albo wolałybyście w tym czasie pójść do dentysty?? 

    W książce znajdziemy siedem rozdziałów, które opisują szarą rzeczywistość oraz problemy dobrze znane każdej kobiecie. Poruszana jest różnorodna tematyka taka jak damska mentalność, małżeństwo, dom, rodzicielstwo czy Święta Bożego Narodzenia z perspektywy dorosłej kobiety.

     Uważam się do tej książki należy podejść z przymrużeniem oka i nie brać jej super poważnie. Książka udowadnia, że bycie nieperfekcyjnym w życiu jest całkiem w porządku i zdarza się każdej z nas. "Ch***owa Pani Domu" jest odpowiedzią na modną w dzisiejszym świecie pogoń za byciem idealną w każdym calu. Sama Magdalena Kostyszyn wspomniała, że książka powstała z tęsknoty za normalnością. Wystarczy wejść na media społecznościowe np. instagram, by zobaczyć idealne sylwetki, szafy pełne luksusowych marek, każdy weekend spędzony na piaszczystej plaży, idealne posiłki,podczas gdy Ty wcinasz kanapkę z serem i ketchupem. 

     Książkę czyta się błyskawicznie - najlepiej z kieliszeczkiem wina. Najlepiej sięgnąć po tę pozycję, gdy mamy dobry nastrój, ponieważ ma ona słodko-gorzki smak. Z jednej strony chichramy się pod nosem czytając humorystycznie przedstawione historyjki dobrze znane z życia każdej z nas. Czujemy też ulgę, że inne babeczki też nie są tak idealne jakby mogło się wydawać. Jednak w przeciwieństwie do prawdziwych poradników, dających (często złudną nadzieję), że możesz zmienić swoje życie, "Ch***jowa Pani Domu" może zostawić cię z ch**wym wrażeniem, że właśnie tak wygląda prawdziwe życie.  Jednak odnoszę wrażenie, że celem tej książki jest apel do kobiet o zastopowanie w pędzie do perfekcyjności, zaakceptowanie normalności oraz polubienie siebie taką jaką się jest. Warto odpuścić i żyć własnym życiem niż dążyć do życia wykreowanego przez media lub spełniania czyiś wizji na temat naszego życia. "Ch***owa Pani Domu" Magdaleny Kostyszyn daje do zrozumienia, że jest wiele spraw, którymi niepotrzebnie się przejmujemy. Szkoda dnia i nerwów!

     Podsumowując lektura tej książki pomoże sprowadzić na ziemię, pozwoli złapać oddech i dystans, a przy tym dobrze się bawić. Po "Ch***ową Panią Domu" warto sięgnąć na poprawę humoru, kiedy już dojdziemy do wniosku, ze nic nam w życiu nie wychodzi, ze wszyscy wkoło są doskonali, a my jesteśmy jakieś nieogarnięte!!

Pozdrawiam serdecznie!! 

1 komentarz:

  1. Myślę, że będzie to idealna książka dla każdej kobiety. Muszę ją sobie przeczytać:)

    OdpowiedzUsuń

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...