niedziela, 18 grudnia 2016

#7 "Klub szczęśliwych żon" Fawn Weaver, czyli o tym czy wszystkie żony są nieszczęśliwe a mężowie zdradzają?

Sześciomiesięczna podróż. Dwanaście krajów, sześć kontynentów, dziesiątki miast. Wszystko po to, by odkryć uniwersalny sekret udanego małżeństwa. Fawn Weaver, autorka książki "Klub szczęśliwych żon", pragnie przekazać znane na całym świecie prawdy dotyczące budowania trwałego związku. Każda para, która wprowadzi te zasady do swojej codzienności, ma szanse na powodzenie. Choć na świecie jest wiele kultur, religii - język miłości i przyjaźni jest ten sam. 


Na początku warto powiedzieć, że tytułowy Klub Szczęśliwych Żon istnieje naprawdę!  Fawn Weaver stworzyła miejsce w sieci, który przyciąga coraz więcej mężatek dzielącymi się swoimi spostrzeżeniami. Głównym celem klubu, było dowiedzenie, że możliwe jest cieszenie się życiem małżeńskim i nie wszystkie żony są nieszczęśliwe, mężowie zdradzają i każdy związek kończy się rozwodem. W każdej chwili można stać się członkinią klubu - odwiedzając stronę happywievsclub.com

Klub Szczęśliwych Żon jest odpowiedzią na dzisiejsze postrzeganie związku małżeńskiego, jako jedynie dokumentu będącego kulą u nogi. Perspektywa utraty wolności i swobody, wizja wdzierającej się rutyny do codziennego życia i ewentualne praniem brudów przed sądem zamiast teatralnego trzepnięcia drzwiami sprawia, że ludzie wolą żyć w luźnych związkach. Wiecie co, jeśli ktoś nie chce brać ślubu z obawy przed uwiązaniem i końcem zabawy to lepiej, żeby go nie brał, ponieważ związek stworzony przez egoistów rzeczywiście długo nie pociągnie. 

Wracając do Fawn Weaver - po założeniu Klubu Szczęśliwych Żon, przyjęła propozycję napisania książki. Jak już wcześniej wspominałam Fawn wyruszyła w sześciomiesięczną podróż po różnych krajach świata, po to by porozmawiać z ludźmi z całej kuli ziemskiej o ich doświadczeniach i postrzeganiu małżeństwa. Głównie są to osoby lub pary z wieloletnim stażem małżeńskim, które dzielą się swoimi sposobami na pielęgnację relacji z współmałżonkiem. Nie chcę zdradzać Wam szczegółów i opisywać kolejno czego się dowiedziałam. Powiem tylko, że każdy jest w stanie wyciągnąć jakąś lekcje z tej książki. Nawet jeśli jesteście w szczęśliwych związkach, przyznacie, że zawsze jest coś nad czym warto byłoby popracować. A może przechodzicie kryzys i szukacie inspiracji, w jaki sposób powrócić do "normalności". 

Jedno jest pewne - "Szczęście jest kwestią wyboru, małżeństwo nie jest tutaj wyjątkiem"

Można by pomyśleć, że Fawn Weaver napisała poradnik jak stworzyć stabilny związek, lecz celem autorki nie jest udzielenie porad. Dla mnie jest to inspirująca opowieść z podróży dookoła świata, z której możemy się wiele nauczyć bądź też przypomnieć co jest ważne. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, ponieważ oprócz rozmów z bohaterami książki, Fawn opisuje swoją podróż, zachody słońca, ciekawe miejsca, wplata różne dygresje i swoje przemyślenia. "Klub szczęśliwych żon" składa się z działów (czyli kolejno odwiedzane kontynenty), każdy z nich zawiera kilka rozdziałów. 

Bardzo polecam tę książkę mężatkom oraz przyszłym pannom młodym. W sumie to każdy może przeczytać tę książkę, jeśli chce się dowiedzieć uniwersalnych prawd związanych z budowaniem trwałej i wartościowej relacji. Na pewno Wam nie zaszkodzi :)

Pozdrawiam! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...