niedziela, 19 marca 2017

#14 "Jak znaleźć pracę i nie zgubić po drodze siebie" E. Piórko i Paweł Burdzy.

Od miesięcy bezskutecznie wysyłasz CV. Sukcesem jest telefon z zaproszeniem na rozmowę. Powoli popadasz w rozpacz, czujesz się bezużyteczny, nic nie warty. Uczucie bezsensu i niesprawiedliwości karmisz z innymi nieszczęśnikami - "że nie ma pracy", "że znajomości", "że układy i układziki". Dajesz się prowadzić wściekłości i rezygnacji niż działaniu. Zapominasz czym jest motywacja, konstruktywne działanie, upór i determinacja. Lecz warto się zatrzymać, spojrzeć w głąb siebie, odbić się od dna i ... do roboty. Zapraszam na post o książce, która daje kopniaka do działania w poszukiwaniu pracy! 
Autorami książki są : 
- dziennikarz, rzecznik prasowy, specjalista od public relations i wizerunku Paweł Burdzy, który w wyniku kryzysu stracił pracę i został zmuszony do szukania nowego zajęcia. Napisał omawianą książkę, aby pomóc sobie i innym w podobnej sytuacji. 
- doratca personalny, headhunter, wykładowca i menadżer personalny Ewa Pióro, która na rekrutacji pracowników "zjadła zęby" i zna się w tej dziedzinie jak mało kto. 

"Jak znaleść pracę i nie zgubić po drodze siebie" nie jest zwykłym poradnikiem, który mówi "zrób tak, a znajdziesz pracę". Zdaniem autorów wyuczenie się formuł, ubranie odpowiedniego stroju i sztucznie wywołany entuzjazm nie doprowadzą do zamierzonego celu, jeśli zabranie w nas wewnętrznego przekonania, spokoju i kompetencji. Celem tej książki jest wsparcie czytelnika na drodze do zdobycia lub zmiany pracy. Autorzy nie użalają się nad biednym bytem bezrobotnego, pomagają mu wyjść z marazmu bezrobocia. Mówią "OK, przechodzisz gorszy okres w życiu. Z powodu długotrwałego bezrobocia spada Ci poczucie własnej wartości - to normalne, ale weź się w garść. Obudź się i rozwiń w sobie potencjał, nie bądź niewolnikiem okoliczności". "

Książka zawiera 11 rozdziałów, które w sposób rzeczowy odpowiadają na pytania, które często nasuwają się poszukującym pracy. 

 jak podnieść się po utracie pracy i wykorzystać ten czas dla siebie?
 jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?
 jak szukać pracodawcy? 
 jak szukać pracy? 
 jak napisać CV? 
 jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? 
→ jak przejść do następnego etapu rekrutacji? 
 czego powinno się unikać na rozmowie rekrutacyjnej? 

Treść książki wzbogacona jest o różnorodne ćwiczenia, mające na celu lepsze zrozumienie własnej osoby, wyrażenia własnego punktu widzenia oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.  Chodzi o to, abyśmy nie byli zaskoczeni w gruncie rzeczy prostymi pytaniami jak chociażby "wymień swoje mocne strony?". Proste, lecz z drugiej strony w swej prostocie skomplikowane. Warto wcześniej przygotować sobie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Nie chodzi oczywiście o wyrycie ich na pamięć, ale o pewność, że jakby takie pytanie zapadło, nie zostaniemy wybici z tropu. 
Dodatkowo na końcu książki autorzy dodali aneks w postaci polecanych książek o podobnej tematyce. 

"Jak znaleźć pracę i nie zgubić po drodze siebie" jest książką przeznaczoną dla poszukujących pracę oraz chcących coś zmienić  w swoim życiu zawodowym. Autorzy książki w sposób merytoryczny prowadzą czytelnika za rączkę i pokazują jak wygląda świat rekrutacji. Nie ma tutaj miejsca na niańczenie i różowe okulary i puste frazesy. Wydźwięk książki jest prosty - "szukanie pracy to ciężka praca, a droga do niej z reguły wiedzie przez 'krew, pot i łzy'", lecz w dużej mierze treść rozdziałów działa motywująco. Sprawia, że czytelnik ma już pewne wyobrażenie o rekrutacji i jest gotów do boju!! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...